„Ósemka” ma nową harcówkę

Uroczyste otwarcie „ósemkowej” harcówki w Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.

21 lutego dla zuchów i harcerzy z wolskiej „Ósemki” miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W przeddzień Dnia Myśli Braterskiej dokonano uroczystego otwarcia nowej harcówki, która mieści się w Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej. Spotkanie rozpoczęto apelem, ale nie zabrakło też takich pięknych gestów, jak przecięcie wstęgi oraz poświęcenie pomieszczenia przez księdza proboszcza.
– Remont harcówki nie odbyłby się, gdyby nie pomoc rodziców oraz harcerzy. Phm. Tomasz Fijałkowski, który był koordynatorem i jednym z wykonawców prac, uhonorował „wolontariuszy”: Arkadiusza Cejnoga, Tomasza Zapałę, Seweryna Kłucjasza, Roberta Michalczyka, Mariusza Miśkiewicza, Jana Adamczyka, Krzysztofa Chrząstka. Swoją pracę włożyli również sami harcerze, którzy poświęcili dużo swojego czasu, aby umieścić piękne „wspomnienia i dokonania” na ścianach. Wsparcie wielu instytucji i osób dla naszego środowiska jest wyrazem szacunku, dlatego dziękujemy gościom za obecność, a darczyńcom za pomoc materialną – mówi Katarzyna Michalak z DH 8.
W poniedziałek 24 lutego, podczas Dnia Otwartego Harcówki, uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogli zobaczyć miejsce zbiórek 8. Gromady Zuchowej oraz 8. Drużyny Harcerskiej, należących do Szczepu Drużyn Ósmych HARC. Tego dnia druhowie i druhny ubrani byli w mundury na znak DMB.

Fot. DH 8