Jak nie pójść ,,Drogą donikąd’’

Basista Oddziału Zamkniętego opowiadał o uzależnieniach.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach 28 listopada odbył się koncert profilaktyczny „Droga donikąd” w wykonaniu Grzegorza „Ornette” Stępnia – multiinstrumentalisty i gitarzysty basowego, który od 2012 r. związany jest z reaktywowanym zespołem Odział Zamknięty. 27 listopada 2015 roku Ornette wydał debiutancki solowy album „Twarzą w twarz”.
Podczas występu muzyk poruszył m.in. kwestię uzależnienia od alkoholu, narkotyków, a także kontaktu ze światem przestępczym. Na koncert składały się utwory muzyczne, a także opowiadania o codziennym życiu artystów i zagrożeniach, jakie związane są z tą profesją. Podczas spotkania muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, przedstawił historie osób ze środowiska artystycznego uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Przekonywał, że wszelkie używki i uzależnienia to swoista ,,droga donikąd’’. Uświadamiał młodzieży, że warto rozwijać swoje pasje i zainteresowania, będąc wolnym od jakichkolwiek uzależnień.
Na koniec spotkania uczniowie mogli porozmawiać z muzykiem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie odbyło się dzięki pomocy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej, która zorganizowała i sfinansowała koncert.