Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej będzie jak nowa

Trwa remont sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Zmienią się nie tylko ściany, podłogi i szatnia. W odnowionej sali gimnastycznej znajdzie się zupełnie nowy sprzęt sportowy. Gmina przeznaczyła na to ponad 633 tys. zł.

Zakres prac jest bardzo szeroki. Stary parkiet w sali gimnastycznej zamieniony zostanie na nową nawierzchnię syntetyczną (dostosowaną do unihokeja). Przewidziano także cyklinowanie i lakierowanie parkietu w pomieszczeniu sali sportowej pomocniczej na parterze. Wymienione zostaną wentylatory dachowe, wykładziny i drzwi w pomieszczeniach zaplecza. Pomalowane zostaną ściany i sufity w korytarzu na parterze, schody wewnętrzne z parteru na antresolę obłożone zostaną wykładziną PCV, a spękania i ubytki w ścianach i suficie zostaną naprawione, pokryte gładzią i pomalowane.
Wymiany doczekają się instalacje elektryczne, w tym: m.in.: lampy oświetleniowe, przełączniki, rozdzielnice wnękowe itp., podobnie jak orynnowanie i rury spustowe.
Wymiany doczeka się także sprzęt sportowy, drabinki gimnastyczne, piłkochwyty siatkowe chroniące okna i antresolę i zadaszenia z poliwęglanu.
Prace będą prowadzone także na zewnątrz budynku. Oczyszczone i pomalowane zostaną schody zewnętrzne, naprawiona oraz pomalowana będzie elewacja budynku. Zamontowane będą też dwa stojaki na rowery (każdy na 5 stanowisk).
Te prace kosztować będą 575.640 zł i maja być wykonane do 31 sierpnia.
Poza tym sala wyposażona zostanie dodatkowo w przenośny sprzęt sportowy wart 57 987 zł. Będzie to: atlas 8-stanowiskowy, zestaw do unihokeja, zestaw do lekkoatletyki (skok w wzwyż) oraz zestaw szaf na sprzęt sportowy.