Targi edukacyjne w Gomulinie za nami

Uczestnicy i wystawcy targów edukacyjnych prezentują swoje placówki

Aż 24 wystawców i młodzież klas ósmych, której już wkrótce przyjdzie wybrać nową szkołę. Tradycyjnie w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie odbyły się 1 marca VI Gminne Targi Edukacyjne dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

Przedsięwzięcie miało na celu przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej szkół, a tym samym ułatwienie młodzieży wyboru kolejnego etapu nauki. Na stoiskach można było zapoznać się z propozycjami każdej z placówek oświatowych i możliwościami rozwoju w poszczególnych zawodach.
Wydarzenie otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej Iwona Pędziwiatr. Podczas targów obecni byli: kierownik Centrum Planowania Kariery i Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim Violetta Promny oraz doradca zawodowy Aleksandra Zając, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim – doradca zawodowy Anna Małecka oraz pośrednik pracy Beata Michalak.
– Po uroczystym powitaniu młodzież mogła zapoznać się z krótką prezentacją dotyczącą barometru zawodu na terenie naszego województwa. Ósmoklasiści mogli zapoznać się z bogatą ofertą szkół ponadpodstawowych. Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 24 wystawców – licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe. Oprócz szkół z Piotrkowa Trybunalskiego pojawiły się także szkoły z Bełchatowa, Bujen, Dobieszkowa, Kleszczowa, Łodzi, Szydłowa i Wolborza 0 mówią organizatorzy wydarzenia. – Wszystkie placówki oświatowe przygotowały dla zwiedzających ulotki, broszury, gazetki reklamowe oraz ciekawe i atrakcyjne stoiska promujące daną szkołę. Mamy nadzieję, że udział w Targach Edukacyjnych pomoże w wyznaczeniu swojej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej młodym ludziom.

Fot. SP Gomulin