Tenisiści z Woli Krzysztoporskiej na powiatowym podium

Drużyny dziewcząt i chłopców z Woli Krzysztoporskiej

Tym razem w Gorzkowicach odbył się 8 listopada Finał Powiatowy w ramach Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym. W turnieju tym, po wcześniej wygranych eliminacjach gminnych, wystąpiła drużyna dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej.

– Dziewczęta rywalizowały systemem „każdy z każdym”, natomiast chłopcy grali w dwóch grupach po 4 zespoły. Nasze dziewczyny przegrały tylko jeden pojedynek z Moszczenicą 0:3. W późniejszych pojedynkach wygrywały już kolejno z Milejowem 3:1, Gorzkowicami 3:1 oraz z Włodzimierzowem 3:1 i tym samym zdobyły 2 miejsce. Chłopcy natomiast w swojej grupie eliminacyjnej wygrali z Gorzkowicami 3:1, z Rozprzą 3:0, przegrali z Moszczenicą 0:3 i awansowali do półfinału, gdzie spotkali się z Włodzimierzowem i po bardzo zaciętym pojedynku wygrali 3:2, awansując do finału. Tam czekała już Moszczenica, która ponownie okazała się zbyt silna i nasi chłopcy zajęli również 2 miejsce w Finale Powiatu Piotrkowskiego. Miejsca te dały awans do Półfinałów Wojewódzkich. Wszystkim serdecznie gratulujemy – mówi trener Hubert Zawiślak.
W skład drużyn weszli: Oliwia Renasik, Weronika Kapiczyńska, Lena Walas, Iga Szmalec, Mikołaj Michalski, Albert Kulig, Oskar Babiarczyk, Dominik Sima.
Do zawodów przygotowywali zawodników nauczyciele: Emilia Chęcińska, Marlena Danielak, Robert Brzozowski i Hubert Zawiślak.

Fot. SP Wola Krzysztoporska