Tort na sygnale na Dzień Strażaka

Uczniowie z Krzyżanowa ze sceny dziękowali strażakom za ich odpowiedzialną służbę. Strażacy odwdzięczyli się im tortem… na sygnale!

Do Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie przyjechali 29 kwietnia bardzo ważni goście. Byli nimi: wójt Roman Drozdek, Mirosław Jakubczyk – komendant Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Woli Krzysztoporskiej oraz strażacy z jednostki OSP w Krzyżanowie na czele z prezesem Tomaszem Jakubiakiem.
Okazja była niezwykle miła, bowiem świętowano Dzień Strażaka. Dzieci z wszystkich oddziałów pod kierunkiem Jagody Dąbrowskiej przygotowały piękny występ. Śpiewały piosenki, mówiły wiersze, które traktowały o trudnej, ale bardzo potrzebnej pracy strażaka. Starsi uczniowie prezentowali również wesołe scenki, które pokazywały pół żartem, pół serio sytuacje, które z pewnością spotkały niejednego doświadczonego druha. Na koniec dzieci spotkała ogromna niespodzianka – strażacy podarowali uczniom pyszny, ogromny tort, który wjechał do szkoły… na sygnale! Dzieci były zachwycone, a słodki tort bardzo im smakował.