Zapraszamy na wirtualny VIII Bieg Niepodległości

Biegacze z biało-czerwonymi flagami

Bieg Niepodległości w gminie Wola Krzysztoporska to już tradycja. Tym razem nie może się on odbyć w standardowej formie, będzie za to bieg wirtualny, a przy okazji będzie można pomóc małemu Gabrysiowi, którego rodzice zbierają środki na kosztowną i skomplikowana operację rączki synka.

Wirtualny VIII Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada na terenie gminy Wola Krzysztoporska, ale każdy z uczestników będzie mógł sam wybrać miejsce, w którym biegnie.
– Chcemy upamiętnić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i jednocześnie promować bieganie i nordic walking w gminie Wola Krzysztoporska, integrować środowisko sportowe i mobilizować do podtrzymywania aktywności fizycznej podnoszącej odporność w czasie pandemii COVID-19 – zachęca do uczestnictwa w biegu Tomasz Woźniak, przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej, które razem z ULKS Tytan i gminą Wola Krzysztoporska jest organizatorem wydarzenia.

A zasady biegu/marszu są następujące:
– Bieg/marsz ma charakter towarzyski. Wszystkie jego zasady mają charakter dobrowolny,
– Bieg/marsz nie jest biegiem/marszem masowym.
– Bieg/marsz ma charakter wirtualny, co oznacza, że każdy uczestnik sam wyznacza sobie trasę (na terenie gminy Wola Krzysztoporska), dystans i czas biegu/marszu.
– Bieg/marsz odbędzie się 11 listopada 2020 roku, w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla osób, które z różnych względów nie mogą pobiec, pomaszerować tego dnia, ramy czasowe biegu/marszu są rozszerzone do 12.11.2020 roku.
– Biegacze zobowiązują się przebyć symboliczny dystans co najmniej 1918 metrów. Oczywiście można więcej.
– Dystans można przebyć biegiem, truchtem, marszem na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego, bieg/marsz można pokonać także na bieżni mechanicznej.
– Obowiązek utrzymania co najmniej 1,5 metrowej odległości między biegającymi, maszerującymi.
– Nie zakłada się pomiaru czasu przez organizatora ani limitu czasu. Każdy dokonuje pomiarów za pomocą swoich urządzeń/aplikacji.
– Po ukończeniu biegu uczestnicy proszeni są o przesłanie zdjęć/screenów ze swoimi wynikami na adres: gminne.lzs.wolakrzysztoporska@gmail.com
– Organizator prosi także o przesłanie zdjęć z Waszych biegów/marszów z pamiątkowymi kotylionami, flagami i ubiorami w barwach biało/czerwonych w celu promocji wydarzenia sportowego.

Ważne, że przy okazji biegania będzie też można pomóc małemu Gabrysiowi, który zbiera środki na operację rączki (więcej o Gabrysiu oraz dane do wpłaty na www.siepomaga.pl/raczka-gabrysia i TUTAJ). Każdy, kto wpłaci minimum 10 zł na rzecz Gabrysia, może liczyć na dostarczony do domu medal z biegu.
Więcej szczegółów w załączonym regulaminie. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 doc Regulamin organizacyjny biegu niepodległości 2020 648 KB 317