Zuchy i harcerze biwakowali z Mikołajem

Prawie 60 zuchów oraz harcerzy z „WOLSKIEJ ÓSEMKI”, wchodzącej w skład Szczepu Drużyn Ósmych HARC uczestniczyło w biwaku mikołajkowym, który odbył się na terenie SP w Woli Krzysztoporskiej.

Zajęcia przeprowadzone zostały w dwóch pionach metodycznych, ale nie zabrakło też pięknych, wspólnych chwil. Zuchy i harcerze starają się pracować nad sobą i być przykładem dla innych, dlatego dokładnie 6 grudnia podczas uroczystego świeczkowiska odwiedził ich św. Mikołaj z prezentami. Radość i wdzięczność za sympatyczną wizytę była widoczna na twarzach wszystkich uczestników spotkania.
Poprzez wspólne śpiewanki, pląsy, ale też obowiązki atmosfera przyjaźni udzielała się także osobom, które od niedawna pojawiają się na zbiórkach. Wspólne poszukiwanie Rudolfa za pomocą szyfrów i znaków patrolowych oraz przeniesienie się w odległe historycznie czasy, np. Mieszka I były również tematem weekendu spędzonego na zuchowo-harcerski sposób.

– Podczas biwaku otrzymaliśmy wspaniałe wiadomości. Przyboczna 8 DH „TROP” w Woli Krzysztoporskiej – Natalia Cejnóg, zdobyła I miejsce w konkursie literackim na Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym „OPAL” organizowanym przez Hufiec Radomsko. Natomiast zuchy z 8GZ „Zwierzątkowo” wygrały rywalizację i również zajęły I miejsce w konkursie piosenki na tej samej imprezie – mówi Katarzyna Michalak. – To był bardzo udany weekend. Za jego przeżycie podziękowania składamy dla dyrektora SP w Woli Krzysztoporskiej, Rady Rodziców SP w Woli Krzysztoporskiej, Rodziców Zuchów i Harcerzy oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Fot. 8 DH Trop