Apelują o oddawanie krwi

Znów brakuje krwi! Z apelem o powrót do czynnego krwiodawstwa zwraca się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi i Łódzki Urząd Wojewódzki.

– W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną przez koronawirus SARS-CoV-2 oraz podejmowanymi licznymi środkami ostrożności w celu zapobiegania oraz zwalczania zakażeń odnotowywana jest obniżona liczba fluktuacji dawców, a wszyscy mamy pełną świadomość, jak ważna jest krew do ratowania życia i zdrowia ludzi i że tego cennego leku nie da się wyprodukować – czytamy w apelu.
W związku z powyższym zachęcamy, aby wszystkie zdrowe osoby, które nie obserwują u siebie objawów infekcyjnych układu oddechowego (gorączka, kaszel, duszności) i które nie przebywały w ostatnich tygodniach w podanych poniżej lokalizacjach:
– Ameryka Północna: USA,
– Europa: Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania,
– Azja: Chiny, Japonia, Korea Południowa, Iran,
przyłączyły się do czynnego oddania krwi w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi oraz punktach pobierania krwi na terenie województwa łódzkiego. Szczegółowe informacje dotyczące procedur oddawania krwi oraz harmonogram czynnych punktów dostępne są na stronie http://www.krwiodawstwo.pl.