Eksperymentowali z Centrum Nauki Kopernik i KGW Poraj

Konstrukcja ze spaghetti wykonywane przez rodziców

– Czy wiecie do czego może służyć makaron spaghetti, taśma klejąca, sznurek i słodka pianka? Bo my już tak. Wszystkie lub prawie wszystkie sposoby na wykorzystanie tych materiałów wypróbowaliśmy na warsztatach dla rodziców, które odbyły się w minioną sobotę – mówią przedstawicielki KGW Poraj, które zaprosiły do siebie Centrum Nauki Kopernik. Warsztaty odbyły się w sobotę, 24 września w budynku Szkoły Podstawowej w Parzniewicach i wzięło w nich udział 20 rodzin.

plakat logo nauka da ciebieWarsztaty z cyklu „Nauka dla Ciebie w domu” to wspólna inicjatywa Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ich trakcie rodzice i opiekunowie pod okiem edukatorów z CNK pogłębiają wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania, poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę i dowiadują się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Panie z KGW Poraj zgłosiły się do projektu, a ich wniosek oceniono tak dobrze, że jako jedne z 10 miejscowości w Polsce otrzymały możliwość wspólnego eksperymentowania.

– Bardzo dziękujemy pani Malwinie i panu Piotrowi z Centrum Nauki Kopernik za ciekawe zajęcia. Wiemy dzięki nim, jak pomóc naszym dzieciom w lepszym poznawaniu otaczającego nas świata. Szczególnie podziękować chcemy pani dyrektor Adriannie Greli za udostępnienie nam budynku Szkoły Podstawowej w Parzniewicach. Ciekawe zajęcia w ciekawym miejscu – jak lepiej można wykorzystać sobotę? – dodaje Anna Poczeczyńska, przewodnicząca KGW Poraj. – Uczestnicy warsztatów otrzymali od organizatorów zestawy do przeprowadzenia doświadczeń w domu. Mamy nadzieję, że sprawią im wiele radości i zachęcą do dalszych eksperymentów.

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele 20 rodzin – rodzice dzieci uczących się w SP w Parzniewicach. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach, w godzinach 9.00 – 12:30 oraz 13.00 – 16:30, a w przerwie panie z KGW Poraj zapewniły słodki poczęstunek.

Fot. KGW Poraj