Festyn rodzinny w Majkowie Dużym

panie z półmiskami z ciastami

Celebrowali pamięć o poległych i bawili się podczas pikniku z atrakcjami. 24 czerwca w Majkowie Dużym odbył się festyn rodzinny.

Festyn rozpoczął się mszą św. polową celebrowaną przez ks. proboszcza Tadeusza Koziorowskiego z parafii w Gomulinie, podczas której duchowny wrócił do historii ziem majkowskich i ofiar II wojny światowej, którym poświęcony jest obelisk usytuowany przy boisku. Przybyłych gości oraz mieszkańców Majkowa Dużego przywitał Radny Grzegorz Konecki, a delegacja przedstawicieli samorządu złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem. Elementem festynu było także poświęcenie nowo powstałej altanki dla mieszkańców.
Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Były pokazy strażackie w wykonaniu OSP Majków Duży. Dla dzieci zorganizowano przejażdżki konne, gry i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie oraz paczki. Członkinie KGW w Majkowie Dużym pod przewodnictwem Małgorzaty Sipińskiej, głównej organizatorki festynu, przygotowały kulinarne niespodzianki. Była zupa gulaszowa, ciasta, kanapki, przekąski i grill.
– Pragniemy podziękować panu wójtowi Romanowi Drozdkowi z małżonką, pani przewodniczącej Małgorzacie Gniewaszewskiej, koordynatorce KGW pani Kamili Kaczorowskiej, dyrektorowi GOK panu Marcinowi Pawlikowskiemu za przybycie i uczestnictwo w naszym festynie. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie sponsorzy oraz wszyscy mieszkańcy Majkowa Dużego, którzy solidarnie zaangażowali się w uroczystość i bawili się do późnych godzin – dodaje Małgorzata Sipińska.

Fot. KGW Majków Duży