Jak wygląda praca pisarza?

Po raz drugi w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Krzysztoporskiej zorganizowała dla swoich małych czytelników spotkanie autorskie. 16 października autorka książek dla dzieci Zofia Stanecka spotkała się z uczniami klas II i III Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej.

Opowiadaniom o tym, jak wygląda praca pisarza oraz jak niezwykle istotna w tym zawodzie jest wyobraźnia, towarzyszyły zadania, zagadki i wspaniałe ilustracje wykonywane przez samą autorkę podczas spotkania. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach i same wymyślały własne historie i opowiadania. Na koniec przyszedł czas na podpisywanie książek oraz zadawanie pytań, na które pani Zofia odpowiadała cierpliwie, a czasem żartobliwie.
– Mam nadzieję, że spotkania z autorami będą zachętą i bodźcem do tego, aby nasze dzieci chętniej sięgały po książki, które tak wspaniale rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim uczą – mówi Joanna Filipek, kierownik GBP w Woli Krzysztoporskiej. – Dziękuję uczniom i wychowawcom uczestniczącym w spotkaniu – dodaje kierownik biblioteki.