Jasełka i żywa szopka w Krzyżanowie

Jasełka w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie odbyły się 20 grudnia 2018 r. Atrakcją dla dzieci była też żywa szopka.

Na jasełkowej uroczystości pojawili się licznie przybyli goście: rodzice, dziadkowie, a nawet proboszcz parafii Milejów ks. Piotr Kotas. Uroczystość rozpoczął jeden z harcerzy – Mikołaj Sęderecki, który przekazał Betlejemskie Światełko Pokoju, a później już uczniowie przygotowani przez Damiana Pyłkę wcielili się m.in. w role Józefa, Maryi, Trzech Króli i pasterzy.
Poszczególne klasy przedstawiły również swoje wybrane kolędy. W ten sposób każdy uczeń miał okazję wziąć czynny udział w jasełkach. Jednak największą atrakcją i jednocześnie niespodzianką, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci, była żywa szopka, przygotowana przez Damiana Pyłkę we współpracy z państwem Michalakami.
– Zwierzęta sprawiły, że występ dzieci stał się jeszcze bardziej rzeczywisty i realny, podkreślił niezwykły urok i znaczenie świąt Bożego Narodzenia – mówi Wioletta Wyrębkiewicz z SP w Krzyżanowie.
– Za każdym razem, kiedy pomagacie drugiemu człowiekowi, jest Boże Narodzenie; gdy ktoś postanawia uczciwie żyć, jest Boże Narodzenie; za każdym razem, kiedy rodzi się dziecko, jest Boże Narodzenie. Kiedy próbujemy nadać własnemu życiu głęboki sens, jest Boże Narodzenie. Kiedy ludzie popatrzą na siebie nawzajem oczami serca, z uśmiechem na ustach i przyjaznym gestem, jest Boże Narodzenie – mówiła z kolei dyrektor szkoły Magdalena Ryżewska, składając zebranym świąteczne życzenia. Przyłączył się do nich także ksiądz proboszcz Piotr Kotas.
Na zakończenie wręczone zostały nagrody za udział w konkursach: „Kalendarz adwentowy w języku angielskim”, „Kolęd i pastorałek” oraz na „Najpiękniejszą choinkę przestrzenną”.
(materiał: SP Krzyżanów)