Jasełka w Parzniewicach

Dzieci przebrane za Maryję, Józefa z dzieciątkiem na tle papierowej groty

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. W świąteczną atmosferę 17 grudnia wprowadzili nas uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy III Szkoły Podstawowej w Parzniewicach, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe.

W ten sposób przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Zgromadzeni uczniowie oraz nauczyciele wysłuchali wierszy bożonarodzeniowych księdza Jana Twardowskiego. Wszyscy byli pod wrażeniem kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klasy 0, III, występ uświetniła kolęda w wykonaniu uczennicy klasy II oraz uczennic klasy VIII.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po występie głos zabrała dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowały panie Karolina Stempień, Ewa Kowalczyk, Lidia Brzozowska.
Tekst i zdjęcia Karolina Stempień.