Mamy dotację na usuwanie azbestu!

ludzie w kombinezonach odbierają azbest

Sukcesem zakończyło się wnioskowanie o dotację na usunięcie ponad 100 ton azbestu z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Na ten cel uzyskaliśmy dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 42.054 zł. Szacowany całkowity koszt zadania wynosi 49.308,32 zł, a udział własny to 7.254,32 zł.

Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - trójkolorowy kwadrat - zółty, niebieski, zielonyPlanowany do uzyskania efekt ekologiczny w wyniku realizacji zadania pn. „Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z ternu gminy Wola Krzysztoporska w 2023 r.” to przekazanie do unieszkodliwienia ok. 105,135 ton odpadów zawierających azbest pochodzących z 36 gospodarstw domowych.
Po przeprowadzeniu procedury o udzielenie zamówienia podpisano umowę z wykonawcą zadania – firmą RNV-INVEST Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi. Prace polegać będą na odbiorze, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest. Odbiór nastąpi w terminie do 29.02.2024 r.

https://www.wfosigw.lodz.pl/