Most w Radziątkowie oficjalnie otwarty

Wprawdzie nowy most na rzece Bogdanówce w Radziątkowie służy mieszkańcom już od jakiegoś czasu, ale jego oficjalne otwarcie miało miejsce w połowie lipca.

Była to też okazja do zorganizowania spotkania integracyjnego dla mieszkańców sołectwa. Gości, wśród których znaleźli się m.in.: przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka, wiceprzewodniczący RG Grzegorz Konecki i wójt Roman Drozdek, przywitała radna tego terenu Monika Czarczyńska. W imieniu mieszkańców podziękowała władzom gminy za budowę mostu. – Dzięki tej inwestycji rolnicy mogą obecnie bezpiecznie i swobodnie dojeżdżać do swoich pól i łąk. Budowa mostu przebiegła prawidłowo i cieszymy się z jakości wykonania – mówiła radna.
Uroczystego poświęcenia mostu po mszy świętej w intencji tych, którzy uczestniczyli przy budowie oraz mieszkańców Radziątkowa, dokonał ksiądz proboszcz parafii Bogdanów Wojciech Gonera.
Było też oficjalne przecięcie wstęgi, w którym oprócz zaproszonych gości wzięły udział: sołtys Radziątkowa Beata Motylska i przewodnicząca KGW Nina Kupisz.
Wójt gminy Roman Drozdek i przewodnicząca RG Maria Głowacka dziękowali z kolei za zorganizowanie spotkania integracyjnego dla mieszkańców, które zakończyło oficjalne otwarcie mostu na rzece Bogdanówce w Radziątkowie.

Przypomnijmy, że kłopoty zaczęły się trzy lata temu, kiedy po intensywnych ulewach most pozapadał się w wielu miejscach i przestał nadawać się do użytku. Najpierw więc zorganizowano tymczasową przeprawę, a później zdecydowano o przebudowie obiektu. Prace zakończyły się w sierpniu ubiegłego roku i kosztowały niemal 70 tys. zł.