O miłości na Dzień Kobiet

Najpiękniejsze miłosne historie, i to podane w towarzyszeniu niezwykłych dźwięków! W Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.

W niedzielne popołudnie w wolskim GOK-u królowała miłość. To ona była myślą przewodnią koncertu zorganizowanego dla wszystkich pań 13 marca.
Zgromadzoną na sali widowiskowej publiczność powitała dyrektor GOK Jolanta Kołacińska Życzenia wszystkim kobietom z okazji ich święta złożył, z udziałem mężczyzn obecnych na sali, włodarz gminy Roman Drozdek.
Koncert pn. „Bo to jest miłość” nawiązywał do jednego z duetów słynnej operetki „Księżniczka czardasza” Kalmana. Wysłuchać można było pięknych utworów o miłości z oper, operetek i musicali w wykonaniu pierwszych solistów Śląskiej Operetki Kameralnej – Anny Ogińskiej obdarzonej przepięknym sopranem oraz Oskara Jasińskiego śpiewającego tenorem. Wspaniałym solistom akompaniował zespół kameralny MAES-TRIO występujący w oryginalnym składzie -fortepian, skrzypce oraz klarnet. Zespół ten tworzą: Marzena Mikuła-Drabek – pianistka, kompozytorka, kierownik muzyczny Teatru Nowego w Zabrzu, laureatka Złotej Maski; Jacek Gros – pierwszy skrzypek i solista orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie (jest m.in. odtwórcą tytułowej postaci w „Skrzypku na dachu”); Dariusz Kasperek – klarnecista współpracujący m.in. z Filharmonią Śląską oraz śląskimi teatrami muzycznymi. Zespół MAES-TRIO zachwycił przede wszystkim perfekcją wykonania oraz ciekawym, pełnym ciepła brzmieniem. Na scenie z artystami wystąpił także Jacek Woleński – konferansjer i dziennikarz muzyczny, który wspaniale opowiadał o muzyce klasycznej i wykonywanych przez artystów utworach.
Ten niezwykły koncert wzruszył i zachwycił zgromadzoną publiczność, która nagrodziła artystów owacjami na stojąco, a radni na czele z przewodniczącą Rady Gminy Marią Głowacką – pięknymi kwiatami.