Uwaga! Nie zwlekaj – rozlicz się z dotacji na wymianę pieca!

Stary, okopcony piec węglowy

Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej przypomina wszystkim, którzy uczestniczą w programie wymiany pieców przy wsparciu gminy, aby nie zwlekali i jak najszybciej przeprowadzili inwestycję oraz złożyli wniosek o rozliczenie dotacji.

Formalnie mieszkańcy wymieniający w tym roku stare „kopciuchy” na nowe, ekologiczne źródła ogrzewania przy wsparciu gminy (5 tys. zł), mają na to czas do 15 listopada. Jest to ostateczny termin złożenia wniosku o wypłatę dotacji. Apelujemy jednak, aby nie zostawiać inwestycji i rozliczenia na ostatnią chwilę. Mamy bowiem informacje od naszych mieszkańców, że są spore trudności ze znalezieniem ekip monterskich. Długi jest też czas oczekiwania na nowe urządzenia. A do tej pory (stan na 15 września) na 120 wniosków rozliczonych jest dopiero 46.
Przypominamy, że po złożeniu wniosku o rozliczenie dotacji uzupełnionego fakturami musi się jeszcze odbyć kontrola z Urzędu Gminy. Dopiero po niej może nastąpić wypłata środków. Warto więc zrobić to jak najszybciej, tym bardziej, że patrząc na to, co za oknem, trzeba będzie powoli rozpoczynać sezon grzewczy. I to najlepiej już bez używania „kopciuchów”.