W Gąskach bawiły się całe rodziny

zdjęcie grupowe uczestników pikniku w Gąskach

Mnóstwo atrakcji dla dzieci, kulinarne przysmaki, muzyka i rozmowy z sąsiadami – tak wyglądał festyn rodzinny w Gąskach, który 27 sierpnia zorganizowano przy Domu Ludowym. Jednocześnie była to okazja, aby przetestować nowy sprzęt nagłaśniający kupiony na potrzeby sołectwa z budżetu gminy.

Kolorowa zjeżdżalnia, gry i konkursy z nagrodami przygotowanymi przez panią sołtys, malowanie twarzy, tatuaże, pyszne przekąski i obowiązkowo wata cukrowa – na to wszystko mogły liczyć dzieci, które pojawiły się na pikniku. Nie zabrakło też sportowych emocji podczas konkursów przeprowadzonych przez animatora Pawła Czeczotkę, a wspólnie z pociechami bawili się rodzice – jednym słowem – rodzinne świętowanie.
Oprócz zabawy były też pyszne ciasta, grill obsługiwany przez pana Jacka, grochówka i żurek przygotowany przez panie z KGW Gąski i mnóstwo przekąsek.
Oprawę muzyczną zapewnił tradycyjnie DJ Misiek. Była to też okazja, by przetestować całkiem nowy zestaw nagłaśniający (mikser, dwie kolumny, dwa mikrofony ze statywami, odtwarzacz) kupiony na potrzeby sołectwa z budżetu gminy Wola Krzysztoporska za kwotę 17.643 zł. Sprzęt sprawił się doskonale.
Festyn zorganizowali wspólnie: sołtys Zofia Renasik z Radą Sołecką przy wparciu KGW Gąski na czele z Julią Filipek i zaangażowaniu wielu mieszkańców.
– Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przyszli, aby wspólnie spędzić czas, zintegrować się, porozmawiać – mówi sołtys Gąsek Zofia Renasik. – Dziękuję też wspaniałym gościom, bez których nie byłoby tak udanej zabawy – dodaje. A wśród gości byli m.in. proboszcz parafii Bujny ks. Adam Pieńkowski, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, radni Dariusz Pytka i Michał Gaworczyk, mieszkańcy i sołtysi sąsiednich sołectw.

Na zdjęciach uczestnicy pikniku w Gąskach.

Fot. Anna Wiktorowicz