Wiadukt w Siomkach już przejezdny!

Droga wiadukt po remoncie, nad drogą niebo i białe chmury

Od 30 czerwca wiadukt w Siomkach na drodze powiatowej Piotrków – Kalisko jest znowu przejezdny. Mieszkańcy, którzy przez wiele miesięcy musieli korzystać z uciążliwych ze względu na stan dróg objazdów, oddychają z ulgą.

W związku z koniecznością remontu wiaduktu w Siomkach oraz przebudową drogi powiatowej Piotrków-Kalisko obiekt został zamknięty dla ruchu w październiku 2020 roku. Przez wiele miesięcy powodowało to utrudnienia dla mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska, którzy musieli korzystać z objazdów drogami gminnymi. A te – nieprzystosowane do takiego natężenia ruchu – uległy w związku z tym poważnym uszkodzeniom.
Od środy kierowcy mogą już swobodnie przejeżdżać przez wiadukt. Bezpiecznie poruszać się też mogą inni użytkownicy dróg, bo miejscowość Siomki z Gąskami i Bujnami połączył ciąg pieszo-rowerowy. Nie oznacza to jednak definitywnego zakończenia prac. Te mają się zamknąć do końca listopada 2021, ale nie będą już powodowały większych utrudnień dla ruchu. Całość inwestycji będzie kosztować 5,9 mln złotych, z czego 3,7 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.