Z uczestnikami projektu pojechali do Energylandii

Podopieczni GOPS w Energylandii

W ramach programu „Samorząd Przyjazny Rodzinie” z podopiecznymi pojechali na rodzinną wycieczkę do Energylandii. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej zrealizował kolejny blok zadaniowy z programu dotacyjnego Województwa Łódzkiego i RCPS w Łodzi pod nazwą Samorząd Przyjazny Rodzinie 2023 – „W rodzinie siła, gdy samorząd jej sprzyja”.

A była to całodniowa wycieczka rodzinna do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. 7 października wczesnym rankiem rodzice wraz ze swoimi pociechami wyruszyli na zaplanowaną wycieczkę, by spędzić wspólnie czas, oddając się tam miłym i radosnym zabawom.
– Moc atrakcji, dreszczyk adrenaliny, swoboda, doskonała zabawa – tak uczestnicy wycieczki opisują swój pobyt w parku rozrywki. Nie zabrakło oczywiście ciepłego posiłku, który dodał sił wszystkim uczestnikom wyjazdu. Warto podkreślić, że wspólne spędzanie wolnego czasu, zabawy w gronie przyjaciół i rodziny to idealna okazja do wypracowywania postaw społecznych, umiejętności odnalezienia się w grupie czy współdziałania.
– Nadrzędnym hasłem realizowanego przez GOPS Programu „Samorząd przyjazny rodzinie 2023” jest zwiększenie kompetencji wychowawczych rodziców, a także integracja poszczególnych rodzin poprzez udział w różnych formach spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i uśmiechnięci, a następne spotkania będą równie owocne – dodaje kierownik GOPS Małgorzata Walas.

Fot. GOPS Wola Krzysztoporska