Budynki komunalne rosną w oczach

Budynki komunalne w budowie - białe budynki pokryte dachem; ganek podparty drewnianymi belkami

Stan surowy zamknięty – tak na koniec grudnia 2020 r. można określić zaawansowanie prac przy budowie mieszkań komunalnych w Woli Krzysztoporskiej.

Wykonano już całą infrastrukturę zewnętrzną wodno-kanalizacyjną i elektryczną Wybudowano wszystkie budynki (stan surowy zamknięty) – zamontowano okna, ocieplono ściany zewnętrzne, wykonano wewnętrzną instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Trwa wykonywanie tynków i sufitów wraz z ociepleniem sufitów.
Przewidywany termin zakończenia inwestycji to jesień 2021 r.
Przypomnijmy, że w Woli Krzysztoporskiej powstaje kompleks sześciu budynków komunalnych, w których znajdzie się 27 mieszkań różnej wielkości uzupełnionych komórkami lokatorskimi. Będzie też plac zabaw i siłownia.
„Budowa gminnych budynków mieszkalnych” – bo tak nazywa się zadanie – kosztować będzie po wliczeniu robót dodatkowych dokładnie 4.745.776,06 zł brutto (bez uwzględnienia koncepcji i dokumentacji technicznej, inspektora nadzoru, przyłączy energetycznych). Na realizację tego przedsięwzięcia gmina otrzymała 35-procentowe dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, a także 1.160.709 zł wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Na górze biało-czerwona flaga i godło Polski (biały orzeł n czerwonym tle); pod spodem napis: dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych