Panie z KGW na spotkaniu opłatkowym w Kacprowie

Członkinie działających prężnie na terenie gminy Wola Krzysztoporska Kół Gospodyń Wiejskich w sobotę, 16 stycznia 2016 r. uczestniczyły w zorganizowanym dla nich spotkaniu opłatkowym. Gospodyniami tegorocznego spotkania były panie z KGW Kacprów, a jego współorganizatorem – Gminny Ośrodek Kultury.

Do domu ludowego w Kacprowie przybyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, seniorki-założycielki KGW Kacprów, wójt gminy Roman Drozdek, przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka, księża parafii Bogdanów, radni oraz dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.
Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego łamania się opłatkiem, po którym wszyscy zasiedli do stołu, aby wspólnie spróbować wigilijnych dań przygotowanych przez panie z KGW w Kacprowie. Świąteczną atmosferę zapewnił koncert w wykonaniu artysty z Łódzkiej Grupy Kreatywnej Konrada Michalaka. Śpiewane przez niego kolędy, które nucili wszyscy zgromadzeni, przywołały magię świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkową atrakcją okazała się wizyta Świętego Mikołaja. Rozdawał on wszystkim gościom słodkie upominki, ale w zamian za zaśpiewanie piosenki, taniec, wyrecytowanie wiersza lub opowiedzenie śmiesznej anegdoty. Było zatem twórczo i niezwykle wesoło.