Samorząd Przyjazny Rodzinie: jak zarządzać domowym budżetem

projektor

Zarządzenie budżetem domowym to kolejny blok tematyczny zorganizowany i zrealizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej w ramach warsztatów i szkoleń z Programu Samorząd Przyjazny Rodzinie „W rodzinie siła, gdy samorząd jej sprzyja”.

W dniu 4 listopada 2023 r. odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu zarządzania budżetem domowym dla dorosłych i dzieci. Są to warsztaty edukacyjne prowadzone przez firmę szkoleniową Inwencja w ramach zadania realizowanego przez GOPS w Woli Krzysztoporskiej z programu dotacyjnego Województwa Łódzkiego i RCPS w Łodzi pod nazwą Samorząd Przyjazny Rodzinie 2023 – „W rodzinie siła, gdy samorząd jej sprzyja”.
– W sobotni dzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej zarówno dzieci, jak i ich rodzice brali udział w warsztatach z zakresu zarządzania budżetem domowym i kieszonkowym – mówi Małgorzata Walas, kierownik GOPS. – Wszyscy uczestnicy i słuchacze byli zaangażowani w wymianę informacji na wyżej wymieniony temat. Wraz z prelegentem podejmowali szereg istotnych kwestii, które na pewno będą przydatne w codziennym życiu dotyczącym szczególnie gospodarowania własnymi pieniędzmi. Zarówno młodzi słuchacze, jak i ich dorośli opiekunowie mogli uzyskać drogocenne wskazówki na temat:
– jak racjonalnie zarządzać finansami rodziny,
– na co w pierwszej kolejności przeznaczać powyższe środki,
– jak i gdzie bezpiecznie lokować oszczędności,
– jaką rolę spełnia kieszonkowe w życiu dzieci i młodzieży,
– jak dobrze zaplanować wydatki zarówno w budżecie domowym, jak i z kieszonkowego.
Zdobyta przez słuchaczy wiedza stanowi podstawę do racjonalnego i efektywnego zarządzania własnym budżetem domowym. Sobotni dzień były niewątpliwie ogromną dawką wiedzy na temat gospodarowania środkami finansowymi i mile spędzonym czasem przy słodkim i ciepłym poczęstunku.

Fot. GOPS Wola Krzysztoporska