Szczypiorniści z Woli Krzysztoporskiej w finale powiatowym i wojewódzkim półfinale

drużyna dziewcząt w różowych strojach

Młodzi szczypiorniści z Woli Krzysztoporskiej świetnie spisali się podczas finału powiatu, a później także półfinału wojewódzkiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców.

Finał powiatu odbył się w dniach 15 i 16 listopada 2023 r. w Gomulinie. Drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej rywalizowały w turnieju po wygranych wcześniej eliminacjach gminnych.
W środę, 15 listopada chłopcy stanęli do rywalizacji i wygrali swoją grupę eliminacyjną, najpierw z SP Moszczenica 4:2, później z SP Wolbórz 3:1 i awansowali do finału, gdzie ulegli SP Boryszów3:5 i zostali wicemistrzami powiatu.
Skład drużyny chłopców: Alan Piotrowski, Jan Gwadera, Jakub Macioł, Łukasz Nowakowski, Błażej Drobik, Mateusz Drobik, Fabian Orłowski, Fabian Bugała, Adam Sima, Adam Dybała, Wiktor Cejnóg, Bartosz Ryszpan, Konrad Lec, Mateusz Musak, Wiktor Wojtania.

Następnego dnia dziewczęta stanęły do rywalizacji i również zaczęły z rozmachem. Na początek w swojej grupie wygrały z SP Wolbórz 8:4, później z SP Boryszów 3:1 i awansowały do finału, gdzie czekał już zespół z SP Sulejów. Dziewczyny zagrały jednak na bardzo wysokim poziomie i od początku narzuciły swój styl gry, co spowodowało, że zdobywały bramkę za bramką, ostatecznie wygrywając 5:1. Zostały więc mistrzyniami powiatu i awansowały do półfinałów wojewódzkich.

Półfinał wojewódzki w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się 20 listopada w Tomaszowie Mazowieckim. Nasze reprezentantki po wygraniu dwóch meczów – z Koluszkami 6:1 i z Żarnowem – 4:2 oraz przegranym 4:1 z Tomaszowem Mazowieckim zajęły 2 miejsce.
– Zawodniczki, rozgrywając wszystkie mecze na szczeblu gminnym, powiatowym i w półfinale, pokazały ducha walki, wielkie zaangażowanie i waleczność, a na boisku zostawiły „swoje serca”. Udowodniły, jak piękny i nieprzewidywalny jest sport, jak powinna wyglądać sportowa rywalizacja z poszanowaniem przeciwnika, pokazały, że gra zespołowa i bycie jedną drużyną jest drogą do sukcesu. Naszym zawodniczkom bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za niezwykłe emocje, których nam dostarczają – mówią nauczyciele wychowania fizycznego i opiekunowie drużyn: Emilia Chęcińska, Marlena Danielak, Robert Brzozowski i Hubert Zawiślak.

Skład drużyny dziewcząt: Adrianna Wysmyk – kapitan, Julia Błaszczyk, Lena Książek, Magdalena Motylska, Wiktoria Lauks, Dominika Depczyńska, Nadia Książek, Klara Ścieglińska, Hanna Tręda, Alina Chmil, Aniela Dura, Yana Harkot, Aleksandra Kania, Julia Krzaczyńska, Maja Ogrodnik, Aleksandra Pielużek.
Serdecznie gratulujemy!

Fot. SP Wola Krzysztoporska
Finał powiatowy


Półfinał wojewódzki