Goście z Mołdawii w Parzniewicach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szkołę Podstawową w Parzniewicach odwiedziła delegacja z Mołdawii.

Władze Rejonu Glodeni na czele z prezydentem Ionem Leuca od kilku dni goszczą na ziemi łódzkiej, a od czwartku w powiecie piotrkowskim. 16 października przyjechali do Parzniewic (gmina Wola Krzysztoporska). Goście zwiedzili szkołę, salę gimnastyczną oraz przedszkole. I… byli pod ogromnym wrażeniem.
– Szczególnie zachwyciło ich otoczenie szkoły oraz nowo powstałe obiekty. Zgodnie z podpisaną umową współpraca pomiędzy Rejonem Glodeni a powiatem piotrkowskim zmierzać będzie do umocnienia i rozwoju dobrych stosunków pomiędzy regionami, jak również nawiązywania i wzmacniania współpracy w poszczególnych dziedzinach związanych z rozwojem kontaktów gospodarczych między przedstawicielami małych i średnich firm, promocją regionów, wymianą informacji o regionach oraz współpracą między ośrodkami oświaty, kultury, sportu i turystyki – mówi Paulina Dziadczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Parzniewicach i przewodnicząca Rady Powiatu Piotrkowskiego.
Miłym akcentem na zakończenie wizyty był uroczysty obiad przygotowany przez Radę Rodziców. Na stole królowały typowo polskie potrawy: żurek z białą kiełbasą, pierogi, bigos, pyszne ciasta i wiele innych smakołyków. Mieczysław Warszada, zastępca wójta gminy Wola Krzysztoporska, wręczył gościom upominki, a oni obdarowali go przepiękną, tradycyjną, ręcznie robioną mołdawską chustą, którą wręcza się każdemu nowemu członkowi mołdawskiej rodziny. Zaprosili też przedstawicieli naszej gminy do odwiedzenia Rejonu Glodeni.