Strażacy z Woli przekazali wóz Parzniewicom

10 marca nastąpiło techniczne przekazanie samochodu strażackiego przez OSP Wola Krzysztoporska jednostce OSP Parzniewice.

Używany dotąd przez OSP Wola Krzysztoporska średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes ATEGO mógł być przekazany strażakom z Parzniewic w związku z tym, że jednostka z Woli w ubiegłym roku otrzymała nowy wóz (MAN) z nowocześniejszym wyposażeniem i lepszymi parametrami technicznymi.
Kluczyki do „nowego” wozu prezesowi OSP Parzniewice Henrykowi Grędzie przekazał prezes OSP Wola Krzysztoporska Zbigniew Galuś.
W uroczystości wziął też udział wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który o przekazaniu wozu powiedział, że jest to akt strażackiej solidarności. Towarzyszyli mu również m.in. Grzegorz Konecki, prezes Zarządu Gminnego OSP oraz Mirosław Jakubczyk, komendant gminny OSP w Woli Krzysztoporskiej, a nowy nabytek poświęcił ksiądz Antoni Góra z parafii w Parzniewicach.

Przekazany mercedes jest autem 10-letnim i zastąpi służący dotąd w Parzniewicach samochód marki STAR 244 z roku 1988 (karosowany, czyli dostosowywany w 2002 r.). Ciekawostką jest, że ochotnicy z Parzniewic rozpisali wśród dzieci konkurs na imię dla nowego w ich jednostce pojazdu.