Koło wędkarskie przygotowuje się do sezonu 2016

W związku z nowym sezonem wędkarskim w Kole nr 35 PZW działającym na terenie gminy Wola Krzysztoporska trwają intensywnie prace.

Już od początku roku wędkarze w ramach czynów społecznych, chroniąc rybostan, dotleniają i doświetlają stawy poprzez usuwanie śniegu i wykonanie przerębli. Planują także pracę na bieżący rok. 24 stycznia odbyło się zebranie sprawozdawcze. Zarząd zatwierdził plan pracy Koła na rok 2016. Podjęte zostały decyzje o zakupie materiału zarybieniowego, który powędruje do naszych stawów.
– W III kwartale tego roku wykonana zostanie naprawa grobli dużego stawu w Wygodzie na odcinku 150 m w ramach projektu Piotrkowskiego Towarzystwa Przyrodniczego i Stowarzyszenia Euro-Centrum – mówi prezes Koła nr 35 Jarosław Warzyński.
Warto też pochwalić się osiągnięciami wędkarzy. – Nasze koło zajęło III miejsce we współzawodnictwie kół wędkarskich okręgu piotrkowskiego oraz otrzymało okolicznościowy puchar – mówi prezes. – Składamy też podziękowania na ręce wójta Romana Drozdka za pomoc finansową i materialną. A wszystkim wędkarzom Zarząd Koła życzy udanego sezonu, dużych, pięknych złapanych okazów i odpoczynku na łonie natury. Tych, którzy nie są zrzeszeni w strukturach PZW, zapraszamy na konkursy, które będziemy organizować jak co roku, a o ich terminach poinformujemy w ogłoszeniach i na stronie internetowej Koła – dodaje Jarosław Warzyński.