Obdarowali dzieci z Żółkwi

Koncert odbył się w Kolegiacie św. Wawrzyńca w Żółkwi

Zespół Nadzieja w składzie: Karolina Płosza i Mariusz Wieczorek, sołtys Mzurek Ryszard Cieślak oraz lokalni przedsiębiorcy: Janusz Stus i Karol Dzieja odwiedzili Żółkiew na Ukrainie, by obdarować dzieci i dorosłych paczkami oraz zaśpiewać polskie kolędy.

Przedstawiciele naszego regionu wyjechali na Ukrainę 6 stycznia 2018 r. W jednym z kościołów w Żółkwi zespół Nadzieja zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a polskie dzieci i dorośli obdarowani zostali ponad 40 paczkami.
Warto dodać, że do zbiórki na paczki przyłączyli się: parafia Suchcice z ks. Kazimierzem Urbaniakiem, Oddział Rehabilitacyjny Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie, Koło 50+ działające przy GOK w Woli Krzysztoporskiej, Paweł Święcicki, Jan Wójcicki, a firma Konstak Mzurki ufundowała zabawki. W paczkach – prócz zabawek – znalazły się słodycze, produkty żywnościowe oraz chemia gospodarcza i środki czystości.
Cała akcja to efekt współpracy Fundacji Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach z Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Żółkwi.
Szczególne podziękowania ze strony zespołu Nadzieja skierowane są do panów Janusza Stusa i Karola Dziei, którzy sfinansowali wyjazd zespołu do Żółkwi.