Strażnica w Bujnach odnowiona

Odmalowana elewacja, opaska z kostki brukowej wokół budynku, nowe parapety i napis. Trwają prace przy Domu Ludowym w Bujnach.

Okazje, żeby odnowić Dom Ludowy, są co najmniej dwie. Już wkrótce swoje jubileusze obchodzić będą Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich w Bujnach, a to właśnie w Domu Ludowym obie te organizacje mają swoją siedzibę.
W związku z tym – o co zabiegał radny Bujen Michał Gaworczyk i do czego przychyliła się Rada i władze gminy – została odmalowana elewacja budynku (ok. 500 m kw.). Jasnoszare ściany z ciemniejszymi pasami i obramowaniami okien i bramy garażowej wyglądają bardzo estetycznie. Cokół budynku wykończony został tynkiem żywicznym.
Wokół strażnicy pojawi się opaska z kostki brukowej o szerokości 60 cm (ok. 60 m kw.). Odnowione są parapety, odmalowane rynny, a na frontowej ścianie pojawił się napis przypominający datę powstania OSP (rok 1926).
Wymienione lub odnowione zostaną także drewniane drzwi do WC, balustrada przy schodach i wejściu do budynku, schody zewnętrzne, kraty w oknach i drzwi do kawiarenki internetowej.

Prace powinny się zakończyć w połowie września i kosztować będą ok. 34 tys. zł.