W Poraju i Piekarach powstały place zabaw z siłowniami

Plac zabaw w Poraju - kolorowe urządzenia do zabawy i zjeżdżalnie

Kolejne dwa place zabaw z siłowniami zewnętrznymi – w Piekarach i Poraju – oddano do użytku w grudniu 2020 r. Teraz trzeba tylko poczekać na odpowiednią aurę, która pozwoli korzystać i cieszyć się z nowych obiektów. Przypomnijmy, że na terenie gminy Wola Krzysztoporska jest już 25 takich kompleksów sportowo-rekreacyjnych.

Tablica informacyjna z herbem województwa łódzkiego - inwestycja współfinansowana przez województwo łódzkie; dotacjeObiekty składające się z placu zabaw dla dzieci i siłowni plenerowej, które powstały w Poraju i Piekarach, są do siebie bliźniaczo podobne.
Place zabaw mają powierzchnię 169 m2 każdy i składają się z kilku różnych zabawek: huśtawki wagowej, huśtawki podwójnej, karuzeli tarczowej, bujaka konia, bujaka słonia, zestawu zabawowego. Place zaopatrzone są oczywiście w kosze parkowe (8 szt.) i ławki (12 szt.).
Z kolei siłownie zewnętrzne składają się z tzw. biegacza, krzesła do wyciskania, orbitreka, twistera, wahadła.
Place zabaw i siłownie są oświetlone (przy każdym stanęło 6 latarni) i ogrodzone płotem panelowym. Nie zabraknie również zieleni, a rośliny, które zasadzono, to: jabłoń Royalty, klon zwyczajny (6 szt.) oraz trzmieliny Fortuna (235 szt.).
Obiekt w Piekarach kosztował 146.608,12 zł. Na tę inwestycję gmina otrzymała dotację celową z budżetu województwa łódzkiego w ramach dofinansowań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w kwocie 40.000 zł.
Kompleks sportowo-rekreacyjny w Poraju wykonany został za kwotę 147.584,63 zł i w całości zrealizowany był z pieniędzy budżetowych gminy Wola Krzysztoporska
Prace przy obu obiektach zakończyły się w drugiej połowie grudnia 2020 r.

Poraj


Piekary