Zapraszamy na Narodowe Święto Niepodległości!

flaga i napis Narodowe Święto Niepodległości

W najbliższą sobotę, 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska i odwiedzających nas gości do wspólnego okazania radości ze 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

plakat - Święto Niepodległości w Woli - informacje jak w tekścieUroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej. Po mszy odbędzie się przemarsz pod Urząd Gminy i złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Kolejnym elementem wspólnego świętowania będą uroczystości w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Tu o 17.00 odbędzie się koncert „W patriotycznym wydaniu” w wykonaniu Kapeli Spod Dębu i Orkiestry Dętej OSP Gomulin.
Poznamy także zwycięzców Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Póki Polska żyje w nas”.
Do wspólnego świętowania zachęcają wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Plakat - Bieg NiepodległosciTradycyjnie też 11 listopada odbędzie się w Woli Krzysztoporskiej już XI Bieg Niepodległości. Od godziny 10:00 do 10:45 trwały będą zapisy (SP w Woli Krzysztoporskiej; ul. Kościuszki 32); osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnych opiekunów. O godz. 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie oraz biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej z podziałem na dziewczęta i chłopców w następujących kategoriach wiekowych: kategoria do lat 8, kategoria 9 – 10 lat, kategoria 11 – 12, kategoria 13 – 14.
Natomiast o godz. 12:00 rozpocznie się bieg open na nieprzypadkowym dystansie 1918 metrów. Regulamin biegu w załączeniu. A do sportowego świętowania zachęcają organizatorzy biegu: ULKS TYTAN Wola Krzysztoporska, Szkoła Podstawowa i Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej oraz Gmina Wola Krzysztoporska.
A w niedzielę, 12 listopada VII Międzygminny Turniej Piłki Nożnej o puchar wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka, organizowany z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (więcej o nim TUTAJ).
Serdecznie zachęcamy do udziału!

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 doc regulamin XI Biegu Niepodległości 151 KB 115