Mikołajkowy rajd w deszczu

Rajd przeszkody wodne

Wprawdzie po raz pierwszy pogoda niezbyt dopisała, bo padało, ale to prawdopodobnie jeden z najweselszych i najbardziej hardcorowych rajdów, jaki miał miejsce do tej pory. 27 stycznia br. odbył się już VII Rajd Mikołajkowy, który zorganizowało SKKT działające przy Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej.

Około 100 uczniów z SP w Woli Krzysztoporskiej oraz SP w Bogdanowie punktualnie o godzinie 9.30 wyruszyło spod GOK-u w Woli Krzysztoporskiej na Wygodę, pokonując różne przeszkody. W wędrówce jak zawsze towarzyszyli im strażacy z OSP w Woli Krzysztoporskiej oraz niestrudzeni nauczyciele, którzy zawsze poświęcają swój wolny czas uczniom. Po rajdzie w GOK-u na strudzonych i lekko zmokniętych uczestników czekał gorący i słodki poczęstunek, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mąkolic. Natomiast pyszną kiełbaskę na rajd zafundowali państwo Joanna i Paweł Książkowie. Po lekkim poczęstunku przyszedł czas na zabawę, bo to przecież karnawał i początek ferii dla uczniów oraz nauczycieli.
– Wielkie podziękowania dla pana dyrektora GOK-u w Woli Krzysztoporskiej oraz strażaków z OSP Wola Krzysztoporska, pań z Koła Gospodyń z Mąkolic oraz państwa Joanny i Pawła Książków – mówią organizatorzy.
Rajd odbył się przy pomocy niezawodnej sekretarz SP w Woli i radnej Beaty Wieczorek. W rajdzie wzięli udział nauczyciele: Aleksandra Kowalczyk, Lucyna Lasek, Anna Gątkowska, Katarzyna Michalak, Krystyna Koszelak, Anna Paulińska, Joanna Czeczotka oraz Piotr Czeczotka i Agnieszka Beczko. W organizacji rajdu pomagała Maria Bartłomiejczyk, która niestety tym razem w rajdzie nie uczestniczyła.
Na zdjęciach uczestnicy rajdu w płaszczach przeciwdeszczowych.

Fot. SP Wola Krzysztoporska